Sesja ślubna z dziećmi - tak czy nie?


Przy okazji kompletowania materiału na bloga z sesji ślubnej Justyny i Łukasza, wpadłam na pomysł by rozwinąć tytułowy temat. Zanim przejdę do moich przemyśleń, chciałabym Wam tylko wspomnieć, że sesja ślubna, którą możecie obejrzeć w tym poście, odbyła się na terenie Pałacu w Rogalinie. Jeżeli jeszcze tam nie byliście, to bardzo polecam nawet na popołudniowy spacer :)


Na mojej fotograficznej drodze spotykam pary, którym towarzyszą w życiu ich pociechy, te młodsze jak i te starsze. Część par zadaje sobie tytułowe pytanie, czy na plenerową sesję ślubną zabrać dzieci?


Sesje fotograficzne, w których udział biorą dzieci, rządzą się własnymi prawami. Przekonał się o tym każdy kto kiedykolwiek stanął przed obiektywem chociażby podczas sesji rodzinnej. Nie da się wpisać dzieci w określony kanon, zachowują się w danej chwili tak jak czują i podążają za swoją dziecięcą intuicją. Ale właśnie to sprawia, że sesje z dziećmi są wyjątkowe, niepowtarzalne i przy tym pełne nieoczekiwanego. Bo przecież każdy z nas wie, że dzieci potrafią zaskakiwać swoimi pomysłami!


Sesja ślubna to często bardzo intymne spotkanie dwójki ludzi. To chwile drobnych wzruszeń, niedopowiedzeń, to celebrowanie wzajemnego uczucia. Ale to też czas, w którym możecie spędzić trochę czasu sam na sam. Pomijam tu moje dyskretne towarzystwo ;), które jest niezbędne by uwiecznić Wasze wyjątkowe chwile.


Zatem czy warto zabierać na sesję ślubną dzieci?


Zdecydowanie mówię tak! I być może te sesje nie należą do najłatwiejszych i na to na pewno trzeba się przygotować, bo przecież trzeba podzielić uwagę nie tylko między siebie, ale też pomiędzy pociechy, ale nie mam wątpliwości co do tego, że będzie to wyjątkowa pamiątka na lata. W końcu dzieci stanowią ważną część życia pary, która postanowiła ślubować sobie miłość.

A jeżeli już zdecydujecie się na sesję ślubną z dziećmi, zadbajcie o to by zabrać ze sobą kogoś bliskiego, kto zaopiekuje się dziećmi i zapewni Wam kilka chwil sam na sam. Wierzcie mi, to naprawdę bardzo istotne zarówno dla komfortu dzieci jak i rodziców.

Z doświadczenia wiem, że każda z moich par, a miałam już takich kilka, nie żałowała tej decyzji i doceniła tę wyjątkową pamiątkę.