Regulamin sesji


 1. Rezerwacja fotoreportażu/sesji zdjęciowej jest równoznaczna z akceptacją niniejszego regulaminu i Polityki Prywatności (klik).
 2. Sesję zdjęciową umawiamy na konkretną godzinę. W przypadku niemożliwości dotarcia lub spóźnienia, proszę o informację minimum 1 godzinę przed sesją. Spóźnienie się na sesję nie wydłuża czasu jej trwania.
 3. W przypadku choroby bądź zdarzeń losowych niezależnych od was i ode mnie, z powodu których sesja nie będzie mogła się odbyć, proszę o wcześniejszą informację. Wspólnie ustalimy nowy, dogodny termin.  
 4. Sesja organizowana w plenerze uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Z powodu złych warunków atmosferycznych, ulewnego deszczu, burzy, porywistego wiatru itp. sesja może zostać odwołana. W takiej sytuacji ustalamy nowy termin sesji.  
 5. Dojazd na sesję do miejsca zlokalizowanego do 50 km od miejsca mojego zamieszkania, jest wliczony w cenę. Powyżej 50 km, do sesji doliczana jest opłata za dojazd tj. 1 zł za 1 km.
 6. Wynagrodzenie za sesję zdjęciową należy uiścić w ciągu 7 dni od dnia wykonania sesji. Płatność możliwa jest gotówką lub przelewem bankowym. Materiał zdjęciowy z sesji nie zostanie oddany, dopóki opłata za sesję nie będzie uiszczona. W przypadku wybrania dodatkowych ujęć ponad to co zakłada wybrany pakiet, opłatę za dodatkowo wybrane ujęcia należy również uiścić w ciągu 7 dni. 
 7. Odbitki i albumy z sesji można odebrać osobiście lub mogą zostać przeze mnie wysłane za pośrednictwem paczkomatu InPost. Wysyłka odbitek i albumów jest dodatkowo płatna - 21 zł. 
 8. Wyselekcjonowane i obrobione zdjęcia z sesji, zostaną umieszczone w galerii online zabezpieczonej hasłem, do której prześlę link. Spośród zdjęć znajdujących się w galerii, wybieracie tyle ujęć ile znajduje się w ofercie wybranego przez was pakietu. Wydruk odbitek dotyczy tych samych zdjęć, które zostały wybrane przez was z galerii.
 9. Wyboru zdjęć z galerii należy dokonać w ciągu 30 dni od dnia opublikowania galerii. Po tym terminie, zdjęcia z galerii które zostaną wam wysłane, będą wybrane przeze mnie. Galeria zdjęć służy do wybrania ujęć, które zostaną Wam przesłane w formie elektronicznej oraz które zostaną wydrukowane, o ile zakłada to wybrany pakiet. Po wybraniu zdjęć, galeria online nie będzie już dostępna. 
 10. Każde dodatkowo wybrane ujęcie, ponad to co zawiera wybrany pakiet, jest dodatkowo płatne.  
 11. Nie udostępniam do wglądu surowych plików Raw ani wszystkich zdjęć sesji.
 12. Po wysłaniu linku z wybranymi przez was ujęciami, należy je pobrać w ciągu 5 dni. Po tym terminie link wygasa. Zabezpieczenie pobranych plików na komputerze, dysku zewnętrznym itp. leży po stronie klienta. Zdjęcia z sesji przechowuję tylko przez jakiś czas, później pliki są przeze mnie usuwane z dysków. 
 13. Jako fotograf zachowuje pełną swobodę artystyczną i plastyczną przy obróbce zdjęć, a także posiadam swobodę wyboru metod i narzędzi wykorzystanych do obróbki. Zachowuję również swobodę w wyborze zdjęć z sesji. 
 14. Nie obrabiam ponownie zdjęć. Wybranie mnie na fotografa wiąże się z akceptacją mojego sposobu obróbki zdjęć, kolorystyki, tonacji oraz decyzji co do wybranych ujęć. 
 15. Efekt końcowy zdjęć uzależniony jest nie tylko od sposobu ich obróbki, ale również od warunków oświetleniowych w danym wnętrzu, koloru ścian, koloru ubrań oraz od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. 
 16. Na etapie obróbki nie modyfikuję sylwetek, nie wyszczuplam, nie wprowadzam korekt twarzy, nie usuwam i nie doklejam części ciała podobnie jak ubrań i biżuterii. Przed sesją proszę o przemyślany wybór ubrań, wyprasowanie ich oraz o przemyślany dobór dodatków. Na etapie obróbki usuwam drobne niedoskonałości skórne typu wypryski, zadrapania. 
 17. W przypadku gdy sesja odbywa się w domu, proszę o usunięcie z przestrzeni rzeczy, których nie chcecie mieć na zdjęciach np. karton z chusteczkami, kable od ładowarki, laczki, kubki itp.  
 18. Wybierając sesję w plenerze, musicie mieć świadomość, że część miejsc wymaga opłaty za fotografowanie. W takim przypadku opłatę za fotografowanie w danym miejscu i za bilety wstępu, ponosicie wy. Podobnie w przypadku wyboru na sesję studia fotograficznego, opłatę za jego wynajem ponosi Klient. 
 19. Mając na uwadze wasze prawo do prywatności, możecie wyrazić zgodę lub nie wyrazić zgody na publikację waszych zdjęć oraz waszego wizerunku w przestrzeni internetowej, na materiałach reklamowych itp. 
 20. Chęć wykorzystania wykonanych przeze mnie zdjęć do promowania własnej działalności, produktów, usług itp. wymaga uzyskania ode mnie zgody na wykorzystanie wykonanych przeze mnie zdjęć do celów komercyjnych. 
 21. Regulamin obowiązuje od dnia 26.01.2024 r.