Antosia i Karol - sesja ciążowa


Ciąża to wyjątkowy czas w życiu przyszłych rodziców. Samopoczucie kobiet w tym okresie bywa naprawdę różne i każda z nas będzie ten czas przeżywała zupełnie inaczej. Nie zawsze jest możliwość by wykonać sesję zdjęciową w ciąży, z uwagi chociażby na złe samopoczucie bądź konieczność leżenia i nie przeciążania się. A trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że z pozoru luźna niezobowiązująca sesja fotograficzna trwająca godzinę, jest dla kobiety w ciąży pewnego rodzaju wysiłkiem.

Ale kiedy wszystko jest ok, kiedy czujemy się dobrze i pełne sił i chcemy uwiecznić ten wyjątkowy etap naszego życia na zdjęciach, kiedy najlepiej taką sesję wykonać? Nie ma tak naprawdę reguły, ponieważ każdej z kobiet inaczej uwidacznia się brzuszek. Posłużę się swoim przykładem i powiem że na etapie 5 miesiąca ciąży mam widoczny brzuszek na tyle, że spokojnie mogłabym się udać na taką sesję pod koniec 6 miesiąca ciąży. Ale są kobiety, którym brzuszek uwidacznia się dopiero około 7 bądź 8 miesiąca i wtedy dopiero spotykamy się na sesji. Nie mówiąc już o tym, że zdarza mi się fotografować kobiety w ciąży na krótko przed porodem! Często dostaję później wiadomość o treści: "Uff, zdążyłyśmy z sesją na czas!" :D Z tego miejsca pozdrawiam Ciebie Antosiu :D

Pamiętajcie również o tym by wybierając się na sesję ciążową brać pod uwagę swoje samopoczucie. Jeżeli w danym dniu nie czujecie się na siłach, lepiej w miarę możliwości taką sesję przełożyć na inny dzień.

Na sesję możecie wybrać się same bądź z Waszym partnerem, to zależy już tylko od Was :)


Jeżeli masz w planach taką sesję, daj znać! Wspólnie wybierzemy termin i doradzę Tobie w kwestii wyboru miejsca i ubrań na sesję.

Sesja ciążowa to bez wątpienia wyjątkowa pamiątka ♥